| anonim_4396 a întrebat:

Se poate sa calculezi pe probabilitati ce numere vor pica la Loto?

32 răspunsuri:
| Bl4ck4ngel a răspuns:

E f greu, mai ales la 6/49 da poti sa incerci la 10/20, acolo ai sanse mai mari sa acoperi cat mai multe variante, cred ca sunt in total vreo 40 de variante de cate 10 numere, nu stiu sigur da ar trebui sa bagi f multe bilete

| anettefrumushika a răspuns:

Eu nu cred ca se poate calcula.Aici trebuie sa iti fie scris in stele sa castigigi. Gandeste-te ai sanse de 1 la 10000000. Acolo chiar trebuie sa ai mare mare mare mare mare mare mare noroc!