| fifamdcom a întrebat:

Spuneti niste cuvinte care se termina cu literele ba la urma

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta pe dexonline.ro cu *ba si le afli pe toate. Numai bine!

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@DyDyEu doar primele 2 cuvinte se termina in -ba. Ori nu stii sa citesti ori ai dat select all din greseala inainte sa dai copy/paste.

| ICanSeeAll a răspuns:

Taraba

| Madalina066 a răspuns:

Coliba,boaba, laba...

| BeYourserlf a răspuns:

Coliba
caramba
samba...cam aste imi vin in minte acum

| UtzZza a răspuns:

Sal-ba, ro-la, boa-la, iar-ba, sla-ba, la-barolling on the floor

| DyDyEu a răspuns:

Baba,iarba.Atat imi amintesc acum.dar uite multe care incep cu "B"ba baargic baba babac babaca babacloanta
babacut babacuta babadam babagaia babaharca babaic babaica
babaie babaita babalac babalau babalic babaluc baban
babana babar babarca babareasa babarie babaros babaruja
babas babatie babau babaua babbit babca babeasca
babelic babelism babesc babeste babeta babete babeurre
babezia babic babilon babilonean babilonian babilonic babilonie
babina babirusa babism babit babita babitacreata baboi
baboias babord babornita babosa babuca babuie babuin
babulica babura babusca babuscarosie babusi babusoara babuta
babuvism babuvist baby babycart babysitter babysitterbebisitar bac
baca bacai bacaiala bacal bacala bacalam bacalaureat
bacalaureata bacalbasa bacaliar bacalica bacalie bacan bacanal
bacanala bacaneasa bacani bacanie bacanii bacanioara bacanita
bacanta bacara bacator bacau bacauan bacauanca bacaul
baccea bacceli baccelit baccevan baccil bachelita bachic
baci bacie bacifer baciform bacil bacilar bacilemie
bacilicid bacilifer bacilifobie baciliform baciliscopie bacilo bacilofobie
baciloscopie baciloza bacilurie bacit bacita baciui bacivor
backcross background backhand baclava bacon baconian baconism
baconita bacovian bacovianism bacrizyahoocom bacasai bacsi bacsis
bacteri bacteriacee bacterian bacteriana bactericid bacteridie bacterie
bacteriemie bacteriform bacterii bacterio bacteriocecidie bacteriocit bacteriocitoza
bacteriofag bacteriofagie bacteriofagoterapie bacteriofita bacteriofite bacteriofobie bacteriolitic
bacterioliza bacteriolizina bacteriolog bacteriologa bacteriologic bacteriologie bacteriometrie
bacteriopexie bacterioriza bacterioscopic bacterioscopie bacteriostatic bacteriostaza bacterioterapie
bacteriotoxemie bacteriotoxina bacteriotrop bacterioza bacteriurie bacterivor bacteroid
bactriana bacuiata baculiform baculina baculit badadai badadui
badai badaliurca badan badana badaran badaranca badaranesc
badaraneste badaranie badaranos badarau bade badian badic
badica badicuta badie badies badijona badijonaj badijonare
badiluca badim badina badinaj badinerie badisor badita
baditel baditica badiuc badiulita badiulut badlands badminton
badraganie baedeker bafta baftos baga bagacios bagaj
bagajist bagamiash bagare bagarea bagaredeseama bagaret bagasa
bagat bagatel bagatela bagateliza bagatelizare bagatelizat bagator
bagatura bagau bagdadie bagea bageac bageaca bagheta
bagrin bahada bahadarca bahadirca bahahuie bahaos baharauca
baharoasa bahic bahla bahli bahlit bahmet bahna
bahni bahnis bahnit bahnita bahnos bahornita baht
bahut bai baia baiadera baian baias baiat
baiata baibafir baibarac baica baider baideras baie
baier baiera baiere baies baiesag baiesime baiesit
baiesita baiet baietan baietanas baietandru baietas baietel
baietesc baieteste baieti baietica baietime baietoi baieu
baigui baiguiala baiguire baiguit baiguitor bailag baileu
bailui baimarean baimareanca bainita bainmarie baion baioneta
baipas bair bairac bairactar bairam bairamlac baisse
bait baita baitanas baitanime baitui baituit baiu
bajada bajbai bajbaiala bajbaire bajbait bajbaitura bajenar
bajenari bajenarie bajenarit bajeni bajenie bajenire bajenit
bajoaier bajocian bakuninism bakunism bal bala balaban
balabaneala balabani balabanire balabanit balabanos balabusta balac
balacari balacarie balacdis balaceala balaci balacire balacit
balada baladapopulara balader baladesc baladic baladier baladin
baladina baladist baladiza baladizare balador balafon balai
balaiel balaior balalai balalaica balalau balama balamale
balamis balamuc balamut balamuti balamutie balan balanel
balang balanga balangai balangait balangani balanganit balanganitor
balanifer balaniform balanita balanofag balanografie balanoid balanoplastie
balanopostita balanoragie balanotomie balans balansa balansare balansat
balansier balansina balansoar balansor balant balanta balantier
balanus balanut balaoaches balaoana balaoara balarie balas
balasicuri balast balasta balastare balastiera balastioaga balastor
balastru balata balatruc balauc balaur balauras balaurel
balauroaica balbai balbaiala balbaila balbaire balbait balbalau
balbas balbisa balbism balboa balbor balbutie balc
balca balcaniada balcanic balcanism balcanist balcanista balcanistica
balcaniza balcanizare balcanolog balcanologa balcanologie balcau balcaz
balci balciz balcon balconas balconet baldabac baldabi
baldachin baldahin baldar baldir bale balega balegar
baleia baleiaj baleiere balena balenar balenida balenide balenier baleniera baler
balerca balercuta balerin balerina balestra balestriera balet
baleta baletist baletista balgibaslac balgier balgiu balhui
bali balic balica balie baliga baligar baligara
baligarcucorn baligau baligos balimez balina balista balistic
balistica balistician balistita balisto balistocardiograf balistocardiografie balistocardiograma
balistofobie balistograf baliuta baliverna baliza balizaj balizare
balizor balmajeala balmaji balmoji balmos balmus balnear
balneatie balneo balneoclimateric balneoclimatic balneofizioterapie balneogeologie balneografie
balneokinetoterapie balneolog balneologa balneologic balneologie balneoterapic balneoterapie
balo balocora balograf balon balona balonaj balonament
balonare balonas balonat balonet balonseide balonsonda balonzaid
balonzaide balos balosel balosi balosire balosit balospor
balot balota balotada balotaj balotare balotat balsa
balsam balsama balsamat balsami balsamic balsamifer balsamina
balsaminacee balsamine balsamit balsamiu balt balta baltac
baltacai baltacaiala baltacel baltaci baltag baltagel baltagiu
baltaret baltat baltatura baltau baltean balteanca balti
baltic baltica balticea balticica baltina baltis baltistica
baltita baltoaca baltoaga baltoi baltos baltuca baltuta
baluba balur balura balusca balustra balustrada balustru
balut balvan balzacian balzacianism bam bama bambara
bambilici bambino bambu bamburi bambus ban bana
banal banalitate banaliza banalizare banalizat banan banana
bananai bananier banar banarie banarit banat banatean
banateana banateanca banatenesc banateneste banatit banc banca
bancaizan bancar bancher banchet bancheta banchina banchiza
bancnota banco bancocrat bancocratie bancomat bancrut bancruta
bancrutar bancrutier bancuta band banda bandaj bandaja
bandajare bandajat bandajist bandare bandceramica bandeleta banderie
banderila banderilier banderiu banderola banderolare bandiera bandit
banditesc banditeste banditism bandleader bandoala bandola bandon
bandoneon bandor bandoteca bandotecar bandou bandraburca bandula
banduliera bandura bandurar bandurica bandurist bandurista bandy
baneasca baneruta banesc baneste banet bang bangani
banganire bangat bangau bangsonic bani banian banica
banicer banicioara banicior banie baniera banii banisor
banisori banita banjo banjoist banking banos bansag
banta bantam bantig bantu bantui bantuiala bantuire
bantuitor bantustan bantustaniza bantustanizare banui banuiala banuicios
banuielnic banuire banuit banuitor banut banutei banutel
banutele banzai banzar baobab baptism baptismal baptist
baptisteriu bar bara barabafta baraban barabanca barabanci
barabar barabari baraboi barabula barabuliste barabun barabusca
barac baraca baracament baracie baracuda baragan baragladina
baragnozie barai baraiec baraj barajist baranestezie baranga
barangi barangire barani baranta barare barasnic barat
barata baratca baraterie baratie baratrometru baratui barba
barbaalbastra barbaboierului barbacalugarului barbacana barbacaprei barbacut barbadensis
barbaimparatului barbaluiaron barbalupului barbanoc barbanta barbar barbara
barbaric barbarie barbarism barbariza barbarizare barbarizat barbarolalie
barbasasului barbat barbatapului barbatatei barbatel barbatesc barbateste
barbatie barbatoi barbatos barbatu barbatus barbaungurului barbaursului
barbecue barbelat barbet barbeta barbian barbie barbier
barbiereala barbieresc barbieri barbierie barbierit barbierita barbifer
barbioara barbion barbisa barbisoara barbison barbita barbital
barbiton barbituric barbiturism barbiuta barboaie barboasa barboi
barbos barbota barbotaj barbotare barbotin barbotina barbotor
barbun barbunc barbur barbura barburel barbusoara barbut
barbuta barc barca barcagiu barcai barcana barcar
barcarola barcaz barchentina barchet barcheta barchetat barchetina
barcie barcoace barcuit barcuta bard barda bardac
bardaca bardacuta bardahan bardan bardas bardasi bardeziu
bardie bardise bardita bardor bardou bardui barduire
barej barem baremi bares barestezie bareta baretar
baretor barf barfa barfeala barfelnic barfi barfire
barfit barfitor barhet barhetat barhidrometru bari baribal
baric baricada baricadare baricentric baricentru barie bariera
barierahematoencefalica barifonie barigiroscop bariglosie baril barilalie barim
barimetrie barimetru barimorfoza bariolaj bariolat barion barionic
bariotrop baris barisfera barit barita baritifer baritina