| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt atras și de tot ce tine de Univers, viața, Pământ etc di vreau sa învăț ceva știință însă pe ce domeniu sa mă axez mai întâi? Adică care domeniu științific e mai atractiv și mai ușor mai ales?
Găsiti enciclopediile de tipul acesteia de mai jos folositoare pentru ce vreau eu sa aflu sau sa învăț?

https://www.librariadelfin.ro/......dk--i34040

Răspuns Câştigător
| Robert160 a răspuns:

Cosmologie, istoria sistemului solar, istoria planetei noastre, formarea vieții, istoria vieții și a omenirii

2 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te atraga pe tine, nu pe altii. Si nu trebuie sa inveti din toate domeniile, alege numai cateva care iti plac cel mai mult.

| Robert160 a răspuns (pentru Robert160):

Plus descoperiri științifice și invenții