| anonim_4396 a întrebat:

Testul DNA este adevarat?
As vrea sa il fac sunt curios de unde provin insa trebuie sa ma asigur ca nu dau banii degeaba.
Voi ce parere aveti?

12 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, pentru ca in prezent sunt usor de analizat si au acuratete mare.

Bula
| Bula a răspuns:

Cu "testul DNA" ai ocazia sa-ti afle viitorul pentru urmatorii cativa ani... laughing

Cu testul ADN (sau DNS) se pot afla apropierile de rudenie (comparativ cu alte persoane) sau identitatea unei persoane (daca exista in baza de date).

| sierra1 a răspuns:

La dna, testul e cu detectorul de miniciuni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da DNS e de fapt testul, am gresit eu.

| darrio2007 a răspuns:

Site-ul este in Romania, englshman.

| RoCkKiD a răspuns:

Este adevarat dar eu personal nu-s dispus sa imi las toate informatiile alea la o companie random pentru un test de 10 dolari. Informatiile alea o sa ramana in baza lor de date iar in functie de ce optezi sau ce erori au aia e posibil sa te trezesti in cativa ani ca te contacteaza nu stiu ce frate sau sora care nu stiai ca exista.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Testele ADN sunt false, este știut asta. Din ce am citit, mai toate îți trasează trecutul până la Adam și Eva, ceea ce este o aberație întrucât Adam și Eva nici n-au existat în primul rând. Ironic în același timp unii evrei și-au făcut teste ADN din care ar fi reieșit că nu erau evrei ceea ce din nou este o aberație.
https://ancient-forums.com/viewtopic.php?f=24&t=19034&p=76430

| Alexandrionelu a răspuns (pentru darrio2007):

Da mă frate, dar chiar sa îl faci bou pentru ca a scris în romgleza? La urma urmei toți folosim cuvinte ca ok, weekend, job, etc.

| doctorandus a răspuns:

Da, eu am facut la MyHeritage. Dar nu-ti da tara de origine, ci zone geografice mari, plus ca pot fi mai multe (la mine sunt trei).

| doctorandus a răspuns (pentru RoCkKiD):

Ceea ce nu e asa de rau, sa afli ca ai un frate sau o sora de care nu stiai. Unii sunt foarte fericiti ca au aflat asta. Sau ca si-au gasit tatal real sau mama reala.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Ai citit bine raspunsul meu? L-am facut bou?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru darrio2007):

Nu. Răspunsul era pentru "CristidinBucuresti" primul răspuns.