| SwagAlicious a întrebat:

De ce scoala din Romania este foarte urata in sensul ca trebuie sa inveti mult si degeaba, de ce trebuie sa primesti teme multe, grele si degeaba? Sunt curios ce parere aveti.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

învățătura trebuie sa fie scopul vieți a unui om,părerea mea, sensul și scopul omeniri este a cerceta si a cunoaște natura, nu vad de ce te plângi, uni au ars pe rug pentru ca cercetau natura, tu azi te plangi ca nu vrei sa inveti, aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

și nici nu ne învață cum să trăim, ci ne învață tâmpenii gen matematică, română, limbi străine, ce dracu' o să fac eu cu astea în viață?