| Martanul a întrebat:

Tocmai am realizat ca nu am fost nascut, ci adus de barza. In ciuda faptului ca m-a scapat in cap, cred ca am si eu o intrebare: Cum se naste o idee?

14 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Prin cezariana.laughing

| SatanaInIzmene a răspuns:

Nu se naste. E adusa cu barza.

Răspuns utilizator avertizat
| CM7YRE a răspuns:

In momentul in care ai intrebat "Cum se naste o idee s-a nascut ideea de a intreba cum se naste o idee" deci da-ti seama happy

| lauru a răspuns:

In speranta ca ultima parte a intrebarii tale(de fapt intrebarea in sine)e mult mai serioasa decat restul iti raspund in felul urmator:tot ceea ce in aparenta se naste(la idei ma refer)exista deja in subconstientul colectiv.in mom in care in noi se naste o idee, de fapt se produce un camp rezonant care face sa putem apela in mod inconstient acest subconstient colectiv.aceasta se produce cand ne preocupa un anume subiect mai mult timp(creem de fapt rezonanta respectiva) si avem asa-zisa intuitie sau ne vine o idee(nu degeaba din popor s-a zis ca "ne vine" o idee). aceste idei ne pot veni si spontan, fara neaparat sa ne preocupe mult timp un subiect cand mintea noastra e suficient de rafinata pentru a accesa subconstientul colectiv mult mai usor. sper ca am fost suficient de coerent.succes.

| Caia a răspuns:

O idee buna vine atunci cand mintea ta se gandeste la diferete aspecte din viata personala sau din viata altora, momente, trairi etc, ca un raspuns la un lant de intrebari sau ca o luminare a propii minti. Nu trebuie sa te strofoci pentru o idee deoarece nu intotdeauna va fi una

| kiki a răspuns:

Ideile se nasc din dorinte.Dorintele se nasc din idei. Aveti idee ce vreau sa spun?

| addyy a răspuns:

Se naste mult mai usor decat te-ai nascut tu.Nu transpiri asa de multwinking

| JustMelavJustMe a răspuns:

Idfeile ies prin urechi straight face macar de puneai la T/Adeci daca stai minimum 12 ore in travaliu iese o idee buna.cand una vine mai devreme cel mai probabil mai nascuta prematur. malnutrita si -i lipsesc unele.nu e o idee perfecta.dar stiu ca tu o vei iubi oricunm.doar e a ta.Era sa uit cu cine faci idei depinde de la ce individ se iau mostre de tesut daca faci o idee cu Gotzila o sa-ti iasa o idee perfecta pentru epoca peitrii. Gata cu filozofie... zbye :*

| phoenix_1016 a răspuns:

Prin lipsa ei...

| CookieșiParty a răspuns:

O idee se naște atunci când îți pui o întrebare.De ex.De ce suntem pe pământ? Sau altfel de idei sunt atunci când știi ce sa faci.De ex.Am o idee cum sa scrii repede! Si de fapt suntem născuți din burta mamelor noastre.Se spune ca suntem aduși de barza. Dar nu e adevarat! Ma bucur ca te-am ajutat!

Mulțumesc anticipat! Pupici! Si poate ai o idee ce sa faci maine!

| AnaigroeG a răspuns:

O idee.nevoia de a sti sau a face cevathinking

| EBC a răspuns:

Prin gând

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea se naste cu ajutorul sentimentului uman de a cunoaste