| sabin89 a întrebat:

Traim in lumea asta inconjurati de mistere. Nu putem defini timpul. Nu stim bine ce este viata; si daca ea are un rost. Ne straduim sa intelegem cum ne functioneaza propriul organism. Ramanem uimiti de complexitatea celulei. Continuam sa ne intrebam cine suntem si de unde venim. Ne indreptam atentia spre cosmos si trimitem semnale, dar se pare ca nu ne aude nimeni. Ne cutremuram la gandul ca am putea fi singuri in imensitatea rece a acestui univers. Nu stim nici cum sa instauram pacea pe pamant. Cantam dragostea pe toate meridianele si o cautam cu ardoare, dar ea refuza sa se lase gasita. Ne zbatem ca pestele pe uscat si incercam sa ne depasim conditia, dar viata continua sa fie scurta si plina de probleme. Ne uiam neputinciosi cum se duc cei dragi ai nostri in moarte. Si ne vom duce si noi. Macar de-am sti unde ne ducem. Ce ne facem fratilor? Hai sa lasam frecusurile inutile dintre noi, sa dam mana cu mana, ca la hora unirii si sa descurcam lucrurile. Nu se poate, trebuie sa aflam noi ce anume ne poate face cu adevarat fericiti.

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

E interesant ce ai scris, fara sa iti pot da un raspuns.

33 răspunsuri:
| pastru009 a răspuns (pentru pastru009):

Reciprocitate*

| sabin89 explică (pentru pastru009):

"Am înţeles ceva azi la liceu" - Sa nu-mi zici ca esti doar un elev de liceu... confused

| pastru009 a răspuns (pentru sabin89):

Ba da. Sunt. happy De ce?