| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum putem oare sta atat de linistiti in viata fara sa ne zbatem de frica ca nu stim ce e cu noi aici pe pamant si incotro ne indreptam? Punctul final este moartea,oare creierul nu e constient de asta? Creierul chiar traieste intr-o lume a lui si crede ca viata se refera la a trai pana la batranete si a lasa urmasi in urma si a muri si a se indrepta intr-un final sus in ceruri? Totusi, daca creierul e atat de linistit nu inseamna asta oare ca el stie ca moartea nu e sfarsitul? Creierul cunoaste oare viitorul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau dar mie nu imi este frica de moarte pentru ca am urmat acest tutorial despre cum sa traiesc pentru totdeauna: www.youtube.com/watch?v=gr98H6LVt8k

| GabrieloKg a răspuns:

Creierul nu cunoaste viitorul.
Adevarul despre toate astea sta in suflet, sufletul vine de la Creator, el vrea acasa.
Creierul, constientul tau, cunoaste sfarsitul ca fiind moartea pentru ca asta e programul pamantesc vazut si stiut de cand lumea.
Nu poti spune ca, creierul sta linistit, sunt persoane care au o constientizare mai mare de sine si traiesc intr-o altfel de energie spirituala care nu le ofera asa zisa pace oarba ca totul se termina la moarte.
Daca nu cunosti, creierul nu o sa gandeasca ceva ce nu stii, sufletul este cel care la un momentdat da semnale de alarma, dar putini le percep.
Orice ar fi, moartea nu este sfarsitul.