| AlinCodrut a întrebat:

De ce urmam calea inimii?, chiar daca stim ca ne indreptam spe un dezastru!?

15 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Deoarece nouă oamenilor, ne place să ne avântăm înainte cu capul sus, chiar dacă știm că tot noi suntem cei care vor suferi.
Oamenii sunt visători. Le place să spere la lucruri ce nu vor exista niciodată.
Urmăm calea inimii deoarece credem că odată şi odată ne vom găsi iubirea, ce ne vor face viața mai frumoasă.
Însă, nu mereu acest lucru se întâmplă.

| Trolli a răspuns:

Pentru ca ne place sa traim momentul, fara sa ne gandim la dezastru, poate ca in mintea noastra speram ca totul va fi bine.
In plus, o lacrima-doua, nu a ucis pe nimeni.

| AlinCodrut explică (pentru Trolli):

De acord ca o lacrima nu ucide pe nimeni, dar imi e ciuda pe fatul ca in viata astan nu exista iubire fara suferinta si invers...

| Trolli a răspuns (pentru AlinCodrut):

Capul sus. Invata sa treci peste. Daca nu risti, nu castigi.

| DNSK a răspuns:

De ce o urmezi? daca stii ca e dezastru? invata sa urmezi si calea gandirii, nu doar a inimii. inima de multe ori te trage in jos.

| Chrisz a răspuns:

Fiindca inimii nu ii poti comanda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne trage ata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă drumul ficatului şi autostrada colonului sunt în reparaţii, aşa că urmăm calea inimii chiar dacă ştim că e plină de gropi.

| fadnox a răspuns:

Si eu am fost invatata sa fac ce-mi spune inima, dar ce inseamna asta mai exact? ratiunea unde a fost aruncata?

| fadnox a răspuns (pentru fadnox):

Gresesc, mi s-a spus sa urmez calea inimii, nu mi s-a spus ce anume inseamna si la ce se refera...

| Andeuta a răspuns:

Fiindca de cele mai multe ori in momentele hotaratoare ale vietii raspunsul corect este cel pe care il alge inima si impulsurile ei sunt mai puternice decat orice gandire logica.

| LetMeHelp a răspuns:

Pt. ca ne cautam fericirea.Toata viata facem asta.Mai exista si esecuri..Asta e viata. Daca nu risti, nu gastigi, cum a spus si Trolli.
Cand vrem sa fim fericiti nu ne mai gandeim la esecuri.Ce-s alea... Vrem a traim si momentul, desigur laughing.
Totusi, stie toata lumea, dragostea e oarba din toate punctele de vedere.

| QueenOfSpades a răspuns:

Aşa facem, urmăm calea inimii? Ia spune, ce presupune acestă cale, din punctul tău de vedere?

| andrei1993a a răspuns:

Urmam ceea ce simtim ca e bine pentru noi, intr-adevar e posibil sa ne indreptam spre un dezastru dar e la fel de posibil sa ne indreptam spre fericire. Deci merita riscul happy

| Amneziedevise a răspuns:

Pentru că inima nu ascultă de creier, pentru că facem orice pentru iubire, pentru că uităm să ne mai gândim şi la binele nostru atunci când iubim şi simţim că suntem iubiţi.

Cam asta.laughing