| Jackpot2 a întrebat:

1 POT INSTALA PE PC 2 VERSIUNI DE OFFICE?
Pot sa instalez versiune diferita pe office dacă este un cont secundar știu ca îmi cere parola pentru contul principal dar se poate?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Eu aveam instalat Office 2007, iar cand am instalat 2019, 2019 mi-a cerut sa-l dezinstalez indiferent de ce spune NLS.
N-as zice ca nu merge cu 2010/13/16, dar 2019 cu 2007 nu vrea si pace.

| NLS a răspuns:

Daca e vorba despre Microsoft Office, se poate, in anumite conditii.

https://support.microsoft.com/......8c513788bf

Sunt permise licentele VL, insa nu si daca ai un mix de Office 365 impreuna cu o licenta Retail de exemplu.

Primul soft instalat trebuie sa fie cel mai vechi (altfel vei primi mesaj ca ai deja o versiune mai noua instalata...).