| adsx a întrebat:

A mai cumparat cineva de pe aceste site http://online-tel.ro telefone? Vreu sa stiu daca e de incredere pentru ca vad niste preturi foarte mici fata de alte magazine online.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Eu NU am cumpărat de pe acest site, DAR poţi plăti la livrare - dacă produsul NU corespunde, NU plăteşti şi îl returnezi!

Taxa de transport e acceptabilă : extern e 30 lei...

| adsx explică (pentru bursuc001):

Problema e ca nu pot verifica pe loc ca cel de la livrare nu raspunde de ce e in pachet

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru adsx):

Teoretic ai dreptate, dar îi spui curierului că ai mai avut "probleme" cu firma şi vrei să "verifici" pachetul pe loc, ca în cazul în care nu conţine ce trebuie să îl şi trimiţi ÎNAPOI ( prin acelaşi curier )...

Iar dacă nu e ok pachetul/produsul îi dai RETUR şi plăteşti curierului DOAR returul coletului, marfa NU o plăteşti deoarece NU ai recepţionat-o ( nu a rămas la tine, ci ai returnat-o )!

Eu am mai făcut aşa cu unele firme de curierat, dar NU am avut probleme cu coletul ( a fost ceea ce am comandat ) şi apoi, după ce am desfăcut pachetul, am achitat valoarea lui...

TREBUIE să ai TUPEU şi să te vadă hotărât/ă!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru adsx):

Teoretic ai dreptate, dar îi spui curierului că ai mai avut "probleme" cu firma şi vrei să "verifici" pachetul pe loc, ca în cazul în care nu conţine ce trebuie să îl şi trimiţi ÎNAPOI ( prin acelaşi curier )...

Iar dacă nu e ok pachetul/produsul îi dai RETUR şi plăteşti curierului DOAR returul coletului, marfa NU o plăteşti deoarece NU ai recepţionat-o ( nu a rămas la tine, ci ai returnat-o )!

Eu am mai făcut aşa cu unele firme de curierat, dar NU am avut probleme cu coletul ( a fost ceea ce am comandat ) şi apoi, după ce am desfăcut pachetul, am achitat valoarea lui...

TREBUIE să ai TUPEU şi să te vadă hotărât/ă!