| ROBLOXIsTheBest2091 a întrebat:

Ajutor, malwarebytes a detectat 47 de trojani si 2 bitcoin mineri, ajutor.

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Dai ignore!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Elimina tot ceea ce a detectat.

| gabicoo a răspuns:

Elimina toti virusii gasiti. Malwarebytes e foarte bun.
Daca ai Malwarebytes free nu cred ca vei reusi sa elimini ceva. Are doar rol de scanner.
În acest caz descarca de pe site-ul oficial Norton Power Eraser. E un utilitar antivirus. Nu se instaleaza si nu lasa urme in sistem. Il rulezi, faci o scanare tot sistemul si elimini tot ce nu e in regula, apoi il stergi de pe desktop si gata. Pe site-ul lor ai un tutorial bun in limba română.
Eu folosesc lunar Norton Power Eraser ca o a doua opinie pe lânga antivirusul meu principal: Avast Internet Security.
Dupa ce faci devirusarea pune si tu un antivirus adevarat. Daca vrei ceva free si bun pune Avast free sau Kasperky free. Daca vrei ceva cu bani pune Internet Security de la Avast, Kasperky, Avira sau Bitdefender.