| drive a întrebat:

Ajutorrr cum dezinstalez de tot eset nod32 antivirus 9, si nu imi apare uninstal; ca sa il dezinstalez Funda (scuze categoria)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Categoria este bună.
Ca să dezinstalezi complet și fără a mai lăsa urme în sistem ai de șters antivirusul din programs files
Apoi fă folderele i fișierele ascunse vizibile și navighează în C:/(userul tău)/ ApplicationsData.De aici șterge folderul ce are numele antiviruslui(poate fi trecut cu numele producătorului)
Apasă logo-ul de windows și R
Din fereastra ce apare scrie regedit
De aici vei naviga în toate grupele de regiștrii și vei șterge folderele ce au numele antiviruslui, dar numai alea nu altceva.
Verifică în C:/programs Files dacă mai exista vreun folder cu numele programului; dacă da șterge-l i pe acela
Notă. Ștergerile folderelor se vor face cu SHIFT+DELETE, asta pentru ale șterge definitiv nu de a le muta în coșul de reciclare.
În cazul în care din contul de user normal nu te lasă șa ștergi folderele și urmele aplicației va trebuie să intri în Safe Mode și să faci aceste operații.Succes

| Divy a răspuns:

Din control pannel ai managerul de aplicații add or rove programs dai acolo cauți programul și swlectezi opțiunea de dezinstalare