| iAMVi a întrebat:

Am auzit ca poti prin cablu usb sa dai net de la telefon sau tableta la pc dar m-am pus si in cap si tot nu merge...desi am urmat toti pasii, un sfat?

4 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Activeaza VPN-ul happy

| SorinTudor a răspuns:

SCUZE!
Am citit aiurea deci nu merge faza asta dar poti da de la telefon net pentru tablete si PC daca pc-ul are WI-Fi sau Bluetooth.

| user017 a răspuns:

Teoretic, trebuie sa cauti o aplicatie sau driverele de la producatorul de telefon/tableta care stie sa-ti recunoasca telefonul/tableta ca modem ori alte programe compatibile ce stiu sa faca lucrul asta. Nu prea ai dat detalii cum ai incercat tu de nu a mers.

| iAMVi explică (pentru user017):

Am băgat usb-ul in tabletă, am bifat internet prin usb apoi mi s-a spus că driverele s-au instalat cu succes, am intrat la conexiune internet, am bifat ca alte dispozitive să poată furniza internet (așa mi-a spus tableta) începe să se încarce ceva la iconiță de internet si dup-aia îmi arată un triunghi cu semnul exclamării...