| c0pil1n a întrebat:

Am dat sa descarc cs go de pe steam si am urmarit in task manager la Ethernet.
Am observat ca descara intre 150-300mbps 2 3 secunde apoi se intrerupe si sta la 0 ..pentru 2 3 secunde, apoi din nou urca la 150-300 si tot asa.
Asa descarca normal sau ar trebui sa descarce constant?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai intreruperi pe reteaua de internet.

| NLS a răspuns:

E normal, de pe un server aglomerat nu poti descarca cu o viteza constanta.

Plus ca e foarte posibil sa fie cum zice Codrin.
Nu se intampla doar descarcare acolo...

| Zuzu1991 a răspuns:

Toate raspunsurile de mai sus sunt pe "ghicite"
realul e ca steam/valve nu au servere destul de puternice si cu destula banda sa sustina download in draci, mai ales daca tu ai giga internet, download-ul porneste la viteza mare apoi serverul lor iti limiteaza viteza, am vazut treaba asta pe diverse sisteme, pe diverse isp-uri, inclusiv cel mai bun si cel mai scum din tara asta: gts

daca totusi ai dubii, intra pe site-ul asta:
http://speedtest.net
si vezi ce viteza de internet ai real, nu in particular numai cu steam-ul
si btw, sa nu vii si sa zici ca ai ping ca lumea spre serverele de csgo, ca nu are nici o valoare, serverele NU sunt tinute de catre steam, ci doar aprobate de steam, care e cu totul altceva

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Asa descarca normal, prima data descarrcand mai multe date apoi scriindu-le pe disk/instalandu-le

| AlexandruDre a răspuns:

Mai..Nu stiu ce sa zic.Nu m-am uitat niciodata in TaskMeneger cand instalam de pe steam.Vezi cum detalile instalari de pe Steam daca totul e in regula nu ai de ce sa te temi ca Steam nu e virus happy