| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare.De revelion, am fost la cineva și avea (cred că pot sa-i spun router)Dlink DL 514 sau ceva de genul cu gri și albastru.Și aici e nelămurirea:În portul WAN intra direct cablul de fibra optica, dar avea mufă din aia care intră în PC.
Întrebarea:Eu pe lângă un router Dlink Dir-615, mai am tot un fel de router/modem să-i zic, în care intră cablul de la TV, Cablul de fibră optică (care nu are mufă ca la PC), și din el iese cablul de rețea ce intră în portul wan, al routerului.Cum aș putea să fac cablul de fibră optică să intre direct în dir-615? I-aș putea schimba mufa, cu una de cablu normal? Sau există vreun adaptor de mufă pentru fibră în mufă pentru cablu normal?

1 răspuns:
| russu33 a răspuns:

1. Nu schimba cu orice mufa ca s-ar putea sa nu-ti mai mearga deloc. Du-te cu cablul la o firma care vinde si mufeaza una ca a ta si pui un cablu mai lung eventual.
Funda sau ce-o fi happy
2. Lasa doar roter-ul DLink, in care bagi toate mufele.