| T0X1kSkuLL a întrebat:

Am montat 3 coolere in carcasa. Intrebarea este Cum racesc colerele mai bine cu unitatea deschisa sau inchisa?

Răspuns Câştigător
| RecKinul a răspuns:

Cu carcasa închisă se formează un curent de aer mai puternic in interior şi are loc răcire mai bună. Dacă carcasa este deschisă o parte din jetul de aer de la ventilatoare va fi dispersat in exterior în loc să treacă peste radiatorul procesorului.

1 răspuns:
| Speed99 a răspuns:

Salut!

Poti fi putin mai explicit te rog? "Cu unitatea deschisa sau inchisa". cum adica?