| wowmentol2 a întrebat:

Salutare.
Am in carcasa la PC 4 coolere care se aprind.
Intrebarea mea este, cum pot schimba culorile?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din telecomandă trebuie sa ai undeva un fir cu ir care face lewgatură cu teleco manda, si de acolo din telecomanda ai un buton turbo scrie care schimba culorile ledurilor si sensul de mers al ventilatoarelor ser pot învîrtii si inainte si inapoi.

| NLS a răspuns:

Sunt toate conectate (cu ajutorul unui splitter sau al unui hub de ventilatoare cu mai multe mufe) la mufa corespunzatoare de pe placa de baza, cea numita FAN_RGB (RGB Header)?

Daca da, trebuie doar sa mai instalezi utilitarul aferent placii de baza:

Pentru ASUS: Armory Crate (sau daca acesta nu functioneaza, atunci AI Suite).

Pentru Gigabyte: RGB Fusion 2.0

Pentru MSI: Mystic Light RGB

Pentru AsRock: Polychrome RGB Sync

| wowmentol2 explică (pentru NLS):

Mai rezolvat si cu asta, frate iti multumesc mult de tot. Am facut PC-ul, este gata. Sunt foarte foarte multumit de el, rupe in jocuri. Mai am sa-mi iau un monitor, inca nu m-am hotarat ce si cum sa-mi iau. oricum iti multumesc din suflet pentru tot ajutorul. Daca vreodata te pot ajuta, sau crezi ca te pot ajuta cu ceva, sunt aici. Facebook: Iulian EC / Insta : iulianmentol

| Saiko93 a răspuns:

Citeste manualul de instructiuni sau cauta pe net modelul insotit de intrebare ( cum schimb culorilor la " modelul x" ) Daca nu gasesti in romana sa scrii in engleza. Sau cere parerea de la furnizorii care ti au vandut produsul / produsele respective.