| LLuk21 a întrebat:

Am nevoie de codurile pe care le introduci in notepad pentru a crea un dictionar

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In Notepad poti scrie doar fisiere text.
Nu ai nevoie de coduri speciale, scrii doar cate un cuvant si echivalentul in fiecare rand, separat.

| LLuk21 explică (pentru Bula):

Eu am creat un joc folosind coduri introduse in notepad si salvate in extensia.bat

Bula
| Bula a răspuns (pentru LLuk21):

Nu stiu ce joc ai creat tu intr-un fisier de comenzi, dar SIGUR are nevoie si de alte fisiere executabile!
Fisierele "batch" sunt facute pentru a executa controlat o serie de comenzi DOS, cu care nici decum nu poti face un joc de sine statator.

Codurile care se pot folosi intr-un fisier batch sunt comenzile utilizabile in fereastra CMD, inclusiv o parte din caracterele care sunt interzise in nume de fisiere sau foldere, dar care nu se pot scrie nici aici.
O parte din comenzile CMD le gasesti aici:
http://totuldesprecalculatoare.weebly.com/cmd.html