| Sukine a întrebat:

Am o aplicatie pentru contul meu bancar și recent am incercat sa intru sa vad câți bani am dar mi se blochează telefonul și nu pot intra în aplicație. Țin să anunț că am intrat și de pe alt telefon și e ca și cum numele meu de utilizator și parola nu sunt valide.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu mai folosi aplicația. Trimite din Google play un review în care să spui ce problema ai și modelul telefonului tau.

| CM7YRE a răspuns:

Aplicatia functioneaza doar odata cu activarea ei. De exemplu, (MY)BRDMobile dupa ce o instalezi, functioneaza doar cu un anumit pin/cod. Pe scurt, daca e aplicatie oficiala "De la banca" atunci contacteaza banca.