| oceanoflove a întrebat:

Am o imprimanta Canon TS3100 si am conectat-o la laptop (wireless). A putu sa scoata un document word dar nu ma lasa sa printrz poze. Dau click drepta pe ea apoi imprimare mi se deschide o caseta in care mi se spune: nu am putut accesa aceasta imprimanta si ma asigur ca sunt conectat la ea. Indeplinesc aceste conditii. De ce nu functioneaza la poze? De mentionat atunci când am instalat driverurile si ce ii mai trebuie imi spunea sa instalez si aplicatia My imafe garden dar nu am instalat-o ca sa nu consume spatiul. Poate sa foe din cauza asta cumva?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate sa "foe" dar numai cineva care vede isi poate da seama. Te-ai zgarcit pentru cativa MB!

| Bizon95 a răspuns:

E posibil sa ai o connexiune foarte slaba cu imprimanta
si cand e vorba de poze care inseamna mai multe date trimise brusc sa dea kix

baga imprimanta in cablu si vezi daca asa poti, iar daca poti nu e din faptul ca nu ai instalat aplicatia aia (si nu ar trebui sa fie)

in orice caz, eu as connecta imprimanta la router, wifi pe distanta mica, sau chiar cablu de net, iar apoi as printa prin router, NU direct la wifi-ul imprimantei