| noreply a întrebat:

Am o placa de retea realtek PCIe GBE family controller, ce viteze poate prinde?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ce tip de placă de rețea, că ce ai descris tu se referă la driver-ul plăcii de rețea.Succes

| victorandrei a răspuns:

Din cate vad la specificatiile producatorului 10/100/1000. 100 Mb maxim, in cele mai bune cazuri daca folosesti cablu cat6 posibil 120 Mb.

| victorandrei a răspuns:

Bine, ce am zis conditionat de viteza ta la net. Daca ai 100 Mb, nu trece de 98, 8 la orice test de banda indiferent de ce placa de retea folosesti si ce fir.

| bassmusic a răspuns:

Maxim 120 cu un cablu EXTREME

| noreply explică:

Sunt abonat upc si vreau sa-mi schimb netul.acum am unul de 20 de mbps cu ce pot sa-l schimb.am vazut ca pentru abonamentul de 150 mbps isi trebuie o placa de retea care suporta viteze de pana la 1000mb...cu ce abonament pot merge?

| noreply explică:

Sunt abonat upc si vreau sa-mi schimb netul.Acum am unul de 20mbps cu ce pot sa-l schimb?