| Daanniell22 a întrebat:

As dori daca se poate sa ma ajutati cu niste sfaturi in legatura cu vanzarea unui PC. Si anume sa imi spuneti cam la ce pret l-as putea vine. Mai jos am sa pun informatii legate de PC. Multumesc!
PROCESOR: Intel(R) Celeron(R) CPU 450 @ 2. 20GHz
PLACA DE BAZA
-Manufacturer: ECS
-Model: G41T-M7
MEMORIE RAM: 4 GB ddr3
PLACA VIDEO: AMD Radeon HD 6700 Series 1 GB
PLACA DE RETEA: Realtek PCIe FE Family Controller
PLACA DE SUNET: High Definition Audio Device
2HARDURI: 1(750 GB), 2(160 GB)
SURSA 550 W (nu stiu modelul)

3 răspunsuri:
| Rockefeller a răspuns:

Pai calculatoare de tipul la second hand se vand cu 700 lei

| Execb5 a răspuns:

Sunt de meserie informatician si avand in vedere ca calculatorul a mai fost folosit in total acest pc face aprox 15 milioane

| KodrutZ a răspuns (pentru Execb5):

Mai bine taceai. Ia fa tu pretul pe componente si vezi unde iesi.
@Daanniell22: Tind sa fiu de acord cu Rockfeller, vreo 7-800 RON maxim ai lua pe el.