| anonim_4396 a întrebat:

Am o poza cu mine pe un fond verde si prin ce program pot schimba background-ul?
funda

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut Ady
Uite niste sfaturi : http://www.tpu.ro/......ada-funda/
Bafta

| Aditzu1988 a răspuns:

Cu Photoshop iti faci foarte usor treaba. Chiar daca nu stii prea multe un mic search pe google si iti rezolvi problema.

| Alex1234123 a răspuns:

Cu photoshop

Deschizi poza in photoshop, dupa care in dreapta ai "Leyers" acolo ai poza micuta cu numele Background si un lacatel.
Dai dublu click pe ea ca sa o faci leyer simplu.

Mergi sus la bara de instrumente la "Select - Color Range" o sa iti apara o fereastra mica. dai click pe fundal (de la poza din fereastra aia mica - grije ca acolo poza e alb-negru), apesi OK si tasta DELETE.

Salveaza in format PNG (fundal transparent) File - Save as pui numele si mai jos cauti.png

Dupa ai deschizi alta poza in photoshop(aia care va fi noul fundal) si tragi cu click-ul imaginea salvata mai devreme peste aceasta.

Vei putea muta poza adaugata (inclusiv redimensiona) dupa care apesi ENTER si salvezi.