| NVRE a întrebat:

Am o problema.
Cand vreau sa instalez kali linux 2019.1 am aceasta eroare : "Error 15 file not found ". Folosesc UNetbootin.

2 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Pune-l pe stick cu rufus, cut the UNetbootin CRAP!

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce iti da aceasta eroare:
Daca eroarea apare cand pornesti uNetbootin, inainte sa incarci fisierul iso, atunci problema este cu pachetul programului, ii lipseste un fisier.
Daca eroarea apare doar in timpul instalarii lui Kali, atunci probabil "cere" un fisier care nu se gaseste in pachetul iso.

In ambele situatii, de obicei se afiseaza si numele fisierului lipsa.

Incearca sa downloadezi din nou fisierul iso (html), VERIFICA-i cifra de control, dupa care scrie-l pe un DVD, de pe care vei instala kit-ul.
Daca doresti, poti face usor un stick bootabil, folosind programul "RUFUS".