| alexasdfghjkl13 a întrebat:

Am o problema cu laptopul. Acum cateva luni, din cauza unor update-uri necompatibile lui (din cate am inteles) s-a inchis brusc, nu puteam sa il deschid nici folosing troubleshooter-ul Windows(la momentul respectiv nu stiam din ce cauza se putea inchide brusc - banuiam ca era de la un stick virusat). Anyway, a fost reparat, reinstalat un Windows fara licenta, si acum dupa reparatii laptopul se inchide brusc. Nu se supraincalzeste, el este nou - nu are nici 2 ani de cand a fost cumparat. Vreun sfat? Am nevoie de el pentru diverse proiecte la facultate si e enervant sa se inchida pana sa salvez ce am lucrat.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ce inseamna cand spui ca a fost reparat? L-ai dus in service? Ce diagnostic au pus? Ce au reparat?

2 ani nu inseamna nou ci ca tocmai a iesit din garantie.

Daca ai fost intr-un service, ar trebui sa aiba garantie macar 3 luni pe lucrare. Daca ai avut probleme legate de alimentare procesor (daca zici ca nu se incalzeste asta ar putea fi una din sursele posibile ale inchiderii), reparatiile sunt destul de tricky din cauza miniaturizarii.

Daca ai fost deja, te intorci cu el in service. Daca nu ai fost, tot la service ajungi.

| darrio2007 a răspuns:

Ai setarile de actualizare Windows deschise. Asa se intampla cand ai W fara licenta.