| yumee13 a întrebat:

Deci, dupa ce imi deschid laptopul, merge destul e bine dar dupa 3-4 minute se inchide brusc. Am windows 8 pe el, si-a dat singur update, eu nu ii dau update. Va rog sa ma ajutati, funda sad

P.S.: iam schimbat si pasta termoconductoare si tot asa face.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai licenta la windows 8?

| LuciWv a răspuns:

Poate fi din 2 cauze:
1.La win7 exista un fisier in start Startup, la fel de posibil sa existe si pe win8, ei bine in acel fisier poti avea un fisier shortcut care este setat pe Shutdown si se stinge automat
2.Procesorul nu se mai raceste bine si se incalzeste si automat se stinge.
2 probleme 2 cai de rezolvare.
la 1 cauti fisierul Startup si stergi cei in el
la 2 te duci cu PC-ul intr-un loc spcial pentru asa ceva, as recomanda InfoCenter

| Makovei_Iuly_1995 a răspuns:

Ce antivirus ai? ti-as recomanda avast sau nod32, scaneaza Local disk C, daca gasesti virusi sterge-i, iar daca tot asa face incearca sa instalezi Kingsoft PC doctor face mult bine calculatorului,(o sa-ti las un link), daca tot asa face reinstaleaza windowsu si daca problema persista si dupa trimite laptopu la un service. Sper ca te-am ajutat!

| Florin_Bogdan_1991 a răspuns:

Procesorul nu se mai raceste bine si se incalzeste si automat se stinge.