| Mehaita a întrebat:

Am o problema cu tableta Lenovo tab 2 a8-50.
Prima data in Youtube tableta s-a blocat si am reusit sa o redeschid, dar a doua oara cand s-a blocat am redeschis-o si am vrut sa intru in "META MODE" pentru a o reseta, dar a ramas blocata unde scrie LENOVO powered by Android si in coltul din stanga, jos scrie >(= META MODE). Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Strepix a răspuns:

Tabletei tale i s-a dus software-ul. Dar s-ar putea sa mai functioneze. Apasa butonul power off (butonul de deschidere a tabletei) incontinuu pana vezi ca se inchide si redeschide-o normal.

| Mehaita explică:

Am rezolvat, si am dat si resetare. Am folosit pentru a o redeschide combinatia Volume (+) + Power on pana s-a redeschis si pentru a o reseta am intrat in Factory Mode