| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Am o unitate Lenovo M57 SFF si primesc o anume eroare la aprindere. Asta se intampla de cand am scos ramii si i-am bagat la loc. Exact cum i-am scos, i-am si bagat la fel. Il aprind, trece de logo-ul cu Lenovo si apare
"Initializing Intel(R) Boot Agent GE v1.2.50"
dupa care apare
"Phoenix TrustedCore Desktop for Thinkcentre.
Copright 1985-2006 Phoenix Tehnologies Ltd.
All Rights Reserved

(C) COPYRIGHT LENOVO CORPORATION 2006 ALL RIGHTS RESERVED
(C) COPYRIGHT IBM CORPORATION 1981-2005 ALL RIGHTS RESERVED
Proportions Copyright 1998-1999 Intel Corporation
Intel (R) Core 2 Duo CPU E6550 @ 2. 33Ghz
633K System RAM Passed
3829M Extended RAM Passed
4096 KB L2 Cache
System BIOS shadowed
Video BIOS shadowed
Fixed Disk 0: WDC WD801JD-09MSA1
ATAPI CD-ROM: HL-DT-ST RW/DVD GCC-H30N
ERROR
0716: System Security- The system has been tampered with.
Press to Setup, to resume
*Error Boot Sequence will be taken if no selection is made.".
Faza e ca daca dau "f2" continua normal si nu am nici o problema insa ma enerveaza aceeasi eroare de fiecare data cand aprind PC-ul. Si mai da si doua bip-uri odata cu eroarea. Funda celui care ma ajuta!

1 răspuns:
| cezar003 a răspuns:

Problema este ca nu ai avut manusi din acelea cu pamantare cum se folosesc in fabricile de circuite electronice, ai radiat ramii si ai radiat tot alel circuit in care pui rami si ii scoti cand ti se nazare