| GrigoreCostinel a întrebat:

Am observat acum un timp o aplicatie dar nu am acordat prea multa atentie. Acum am nevoie de ea pentru un proiect scolar. Puteai intelege mai bine electronica. De exemplu puteai sa pui o sursa de energie, un motor si un intrerupator. Trageai conexiunile intre baterie, motor si intrerupator iar dupa aveai un circuit functional. Are cineva idee despre ce vorbesc sau raman doar cu amintirea?
P.S.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Sunt mai multe
eu am lucrat cu >
Famic Automation Studio
are modul de hidraulica, pneumatica, si electrica, poti simula orice fel de circuit electric sau PLC

mai stiu de>
B&R Automation Studio
si
MSC EASY5