| mihaa a întrebat:

Am primit de la cineva un mail si, nu stiu ce am facut dar acum imi apare in lista de mes la id meu, conected to id respectiv (tipul care mi-a trimis mailu) si la id lui apare scris conected to miha adica id meu, nu stiu cum sa dispara chestia aia, e inervanta

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Stiu, si mie mi se intampla cateodata sa-mi apara asa si la multi se intampla. Nu stiu nicio posibilitate de a scapa de textul ala, eventual pune-ti un status, ca sa apara scris altceva... Cu timpul dispare el.

4 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Probabil foloseste Sniper Spy, un program care se instaleaza fara ca tu sa stii in calc. tau si de fiecare data cand intrii pe mes, te monitorizeaza, trimitand informatiile "culese"la un server.Ai grija ca poate fi foarte daunator, cel mai simplu mod de a scapa de sniper spy e sa reinstalezi sistemul de operare! Bafta!

| CosteaVlad a răspuns:

Aici nu e deloc vorba de spyware. Lucrul asta se intampla de obicei cand accesezi profilul de yahoo al cuiva, si de aia iti apare dupa aceea "connected to" acea persoana. Mi se intampla si la scoala lucrul asta, pe PC-uri cu Vista securizate pana-n gat.
Incearca sa intrii pe mes de la alt calculator, sa vezi ca tot asa iti apare... deci clar ca nu e vorba de spy instalat pe calculatorul tau.
Parerea mea este ca nu are rost sa te-apuci sa reinstalezi XP-ul din cauza unor maruntisuri din astea pentru ca chiar nu are rost. happy
Este adevarat si ce spune ichim, insa nu e cazul tau.

| mihaa explică:

Ms, vlad_bv, oricum nu imi poate intra cineva, fara permisiunea in comp deoarece am faronics deep frezee, si compul e protejat, si daca o va face cineva, o face pana la urmatorul restart sau pana sting compul, pentru ca tot ce am luat de pe net, in momentul in care am stins compul, va disparea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.interlink.ro/c/2443