| ReignForest a întrebat:

Am pus toate jocurile pe card. Când am băgat cardul într-un telefon nou nu îmi apar. Adică vreau să le am fără instalare.

4 răspunsuri:
| MichaelScofieldPB a răspuns:

Nu se poate. Poti maxim stoca pe card obb jocului respectiv(datele acestuia) dar tot vei mai avea nevoie de apk acestuia(launcherul sau cum vrei sa îi spui) care trebuie instalat ca oricare alta aplicatie.
Am asumat ca incerci sa faci asta pe un Android.

| Catrice a răspuns:

Aveam eu un Nokia cu butoane si tastatură qwerty care nu îți instala jocurile si tot le puteai juca laughing

| floreadan a răspuns:

Nu poti face acest lucru.

| DanielDanny a răspuns:

Nu poti decat sa faci backup din contul google folosit initial si sa il folosesti pe acelasi cu un alt telefon si sa le instalezi de acolo!
Ce poti face daca jocul iti cere sa descarci fisiere aditionale dupa ce il deschizi cum e PUBG, atunci poti sa copiezi folderele din "storage>Android>data si obb" si sa le pui in aceleasi foldere pe celalalt telefon! Dar instalarea initiala tot trebuie facuta!