| andrefrancais a întrebat:

Am ridicat o drona pe un camp care a fost arat acum 2 saptamani si vin oameni acolo doar cand se planteaza sau cand se recolteaza porumbul, in rest am dovezi ca nu vine nimeni.
E un camp de 2kmp si am pierdut acolo drona(era una mica). Mai am sanse sa gasesc drona?(pe camp mai erau doar stiuleti de porumb.
Daca mai pot, cum sa o gasesc?

2 răspunsuri:
| AndreiFTW1 a răspuns:

Incearca sa te conectezi la ea cu telefonul/controller-ul si incearca sa o ridici, poate ii auzi motorasele sau chiar se ridica si o poti vedea, daca are camera incearca sa te uiti cu camera, sau chiar sa o localizezi GPS daca are aceasta functie.Bafta

| sierra1 a răspuns:

Iei la pas cei doi km2 de tarla - altfel iei alta