| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un Samsung galaxy j5 2016. Si azi l-am blocat, l-am deblocat, l-am blocat, am avut diferite treburi si trebuia sa l blochez. Si mi-a aparut pe ecran o optiune care îmi usureaza deblocarea, scris ceva de lasat din mana si alte chestii, si am fost de acord. Acum când il blochez, dupa cand voiam sa l deblochez imi aparea sa mi bag codul (pus de mine) acum cand il deblochez in loc sa mi apara sa bag codul imi apare sa glisez. Dacă vreau sa l blochez complet dupa ce am blocat telefonul trebuie sa l deblochez si sa apas pe păcatul asta http://imgur.com/Bhp6ur8

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Și ce vrei sa rezolvi mai exact?

| Hexiled a răspuns (pentru Bondarel99):

Deci eu normal aveam pun, blochez ecranul insa trebuie sa stea inchis mai mult timp ca sa ceara pinul pus de mine. Dacă dupa ce am închis ecranul il deschis iar trebuie doar sa glisez. Vreau sa imi ceara luni imediat după blocare. Am cautat peste tot in setări si nu am gasit

| Adrian926a a răspuns:

Incearca setari, blocare si securitatesi selecteaza tip blocare ecran glisare, daca nu merge ca inainte poate ai instalat un launcher

| Hexiled a răspuns (pentru Adrian926a):

Nu e nimic instalat, totul e din telefon, nu instalez eu din astea. Am vorbit cu George Bunici si mi-a zis sa sterg pinul si sa sterg si setările de securitate dar nu stiu sa sterg setările de securitate nu găsesc efectiv

| Bondarel99 a răspuns (pentru Hexiled):

Da o resetare generală și o sa fie ca la început, ca atunci când l-ai cumpărat, fără toate setările astea pe care le-ai făcut.