| ninja600 a întrebat:

Am și eu o problema cu calculatorul.
Când îl pornesc unitatea se pornește dar pe monitor nu este afișat nimic. Monitorul pornește doar daca apăs pe butonul de restart ori de câte ori este nevoie până acesta se aprinde.
Câteodată calculatorul merge perfect din prima.
Ce ar putea fi stricat la el?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

E necesar sa verifici cablurile de la monitor si de la unitate (cel care intra in placa video).
Daca nu ele sunt la originea erorii, poate fi o problema legata de componentele din unitate (cel mai probabil, placuta de memorie ram).
Daca unitatea este in garantie, ea trebuie dusa in service.
In cazul in care ai in zona un cunoscator IT, ar fi bine sa apelezi la el, ca sa faca verificarile necesare.