| master77 a întrebat:

Am si eu o problema cu un HP Mini 2133. Am incercat sa instalez windows 7 si dupa ce s-a instalat aparea starting services si a dat restart, dupa care nu s-a mai aprins. Adica se aprinde led-ul de la power si atat, merge si cel de deasupra la tastatura sa il aprind si sa il sting. Nu merge ventilatorul, daca dau cu feon-ul 1-2 minute pe procesor, cand il aprind porneste si ventilatorul. Am incercat asa pana acum:
1. Am scos bateria si am tinut apasat butonul power 60 secunde ca am inteles ca se reseteaza ceva prin el.
2. L-am desfacut sa caut bateria pentru cmos dar nu am gasit-o, nu stiu daca e pe sub placa de baza pentru ca nu am scos-o, dar pe deasupra nu era.
3. Am curatat memoria si am scos-o, am scos si hdd si am incercat sa pornesc fara ele si tot degeaba.
4. Am bagat feon-ul pe procesor si a inceput coolerul sa se invarteasca la urmatoarea pornire. Deci daca nu e cald nu porneste coolerul.
5. Am tinut bateria la incarcat o ora in timp ce incarcam un telefon prin usb, am citit ca la unii a mers, la mine nu a mers.
6. In timp ce tineam apasat pe Fn+ESC am pornit laptop-ul sperand sa booteze de pe un stick usb boot-abil cu bios upgrade pe el facut cu programul de la hp si tot nu se aprinde ecranul.
Deci cum fac sa se aprinda ecranul? Am nevoie macar sa stea aprins cateva ore sa il duc inapoi la cineva sa vada ca merge, daca se strica dupa aia e vina lor. Am inteles ca hp mini 2133 e cel mai prost netbook facut vreodata de hp. Totul a plecat de la un upgrade de sistem de operare...astept sfaturi de la cei care se pricep in domeniu.

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu se incarca nici macar bios-ul?

| master77 explică:

Nu, se aprindea si puteam sa intru in bios nu mai puneam intrebarea.

| master77 explică:

Nu, daca se aprindea si puteam sa intru in bios nu mai puneam intrebarea.