| Ser9iu a întrebat:

Am si eu un aparat foto BenQ DC-C850 si face pozele negru! cum as pute sa-l repar? deci se vede bateria si alea tot dar pozele le face negre!

2 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Poate ai setat aparatul sa faca pozele negre dai un reset sa revina la setarile originale si poate isi revina si culoare daca nu sa il duci la un atelier foto si il repara ei si eu un aparat foto care il poti seta sa faca pozele negre.

| georgesur a răspuns:

Ce inseamna:"face pozele negru "?
Daca face poze alb/negru atunci este probabil vorba de setari; daca poza inseamna o suprafata neagra ...atunci probabil s-a dus senzorul si mai bine iti cumperi altul. In cazul asta te sfatuiesc sa lasi Ben Q si sa te orientezi spre Canon, Olimpus, Sony, caci si aceste branduri au unele aparate pe la 300 roni (iar diferenta cu BenQ -ul este semnificativa).