| Nuzicnume a întrebat:

Am șters display-ul laptopului cu apa și foarte putin săpun și au rămas dâre, cu ce scap de ele?

7 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Eu folosesc solutie de curatat geamuri ceva de genul http://www.rapidmarket.ro/......1500_0.jpg
sau alcool sanitar + prosop de bucatarie de hartie.

| HadesSs a răspuns:

Stergi cu spirt/alcool si hartie ca sa nu ramana dâre, ziar de exemplu... exista si lavete speciale din hartie pentru monitor.

| SkryPer a răspuns:

Încearcă sa in cureți cu Alcool Sanitar si Vată!

| ziftode a răspuns:

Stergi cu carpa uda si stoarsa bine pana dispar
dupa care stergi cu carpa uscata pana dispare si partea uda... asta e cea mai buna solutie din experienta mea (si cea mai ieftina)

NU se foloseste sapun pe monitoare, daca nu vrei sa cumperi substanta specializata atunci o carpa umeda si stoarsa bine e indeajuns insa trebuie dat si cu carpa uscata imediat dupa aia altfel nu dispar dungile

cu spirt nu am sters niciodata, cred ca risti sa ai probleme cu plasticul dupa aia, si nici nu e nevoie decat daca ai probleme de igiena in casa, iar un lucru pe care il stiu sigur despre alcoolul sanitar (spirt) e ca, contine albastru de metilen (uita-te la compozitie), care e un foarte puternic colorant, de aia e si albastra substanta, asa ca eu nu as risca nici d'al dracu'!

ziarele contin o cerneala care nu e perfect uscata la ziarele noi, care are capacitatea sa se ia, chiar daca e ziar vechi, mai ales udat cu apa sau spirt, si care (ziarul) poate fi abraziv

vata e buna dar poate sa lase scame, mai ales la colturi... etc.

Bula
| Bula a răspuns:

Sapunul se clateste cu apa dupa spalat.

| gabicoo a răspuns:

In orice hypermarket gasesti lavete speciale pentru ecran.
Nu te zgarci si nu recurge la improvizatii pentru ca pot cauza daune laptopului tau