| Maria_Adina_1994_mJ9p a întrebat:

Dintr-o greseala mi s-a varsat uleiul de ficat de cod pe partea laterala a laptopului, mai exact la USB. Nu mi s-a defectat nimic, insa a ramas un miros oribil de peste chiar daca am sters imediat cu servetele umede si dezinfectant. Ce e de facut?

5 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Sterge-l de vreo cateva ori cu spirt, apoi cu niste freshuri (aqua di gio, black xs men). La refan trimit mostre mici de 5 ml. o scoabitoare cu putina vata ar ajuta la usb, doar sa nu fi intrat inauntru.

| Violleta2022 a răspuns:

Alcool tehnic sau sanitar, sunt amandoua bune sa cureti uleiul!

| danutzu96 a răspuns:

Trebuie curatat cu alcool tehnic (nu cu parfum, spirt si alte tampenii care contin apa) ca sa scapi de miros. Du-l la sevice sa il desfaca si sa il curete si in interior.

| NAT0 a răspuns:

Pervol.

| Santo2190 a răspuns:

Incearca cu un parfum ceva