| anonim_4396 a întrebat:

Am tot vazut pe internet diferite metode prin care poti sa-ti faci singur chestii cum ar fi tastaturi, mousurie, joystick-uri sau mai stiu eu ce.
La ce se incadreaza chestia asta? Adica ce cunostinte trebuie sa ai pentru a face asa ceva? De electrica? Mecanica? Informatica? Robotica? Ce cunostinte iti trebuie? pentru a-ti face "Chestiile" pe care le poti cumpara de la magazin? Adica gen, sa-ti iei piese de la diferite obiecte pe care le ai prin casa si sa le combini intr-un fel intre ele sa le faci cumva compatibile si sa iasa ceva (orice ar insemna asta)

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

La inventii stiintifice as zice eu ca se incadreaza.

| darrio2007 a răspuns:

Daca vrei sa faci din placere, merita. Dar te va costa mai mult daca faci ceva piesa cu piesa.