| xAd1x a întrebat:

Am un amd fx 8350 si mi-ar trebui o placa noua video, ce-mi recomandati dintre urmatoarele optiuni?
- Placa Video GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC, 4GB, GDDR5, 128 bit
-Placa Video MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X, 4GB, GDDR5, 128 bit

As dori sa mai stiu si daca a 2-a poate fi overcloced

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

La Gigabyte poti avea surpriza sa descoperi un coil noise de toata frumusetea, sau zgomot excesiv, in timp ce la MSI, pot ceda condensatorii oricand, sau, de asemenea, coil noise.
Plus zgomotul produs de plasticul ala ieftin ce tine loc de scut. Se pare ca MSI nu invata din greseli.

| marian37 a răspuns:

A doua varianta poate fi overclockata atat pe procesorul grafic cat si pe memorii. Plus are si luminitehappy. Te sfatuiesc sa schimbi pricesorul acela...este vechi și urât!