| Cyrano a întrebat:

Am un laptop Asus X55A si de ceva vreme dupa ce il deschid imi apare: "Reboot and select a proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key". Mentionez ca am schimbat din bios optiunile de boot. Problema cred ca este HDD-ul deoarece am incercat sa reinstalez si windows-ul si atunci cand trebuie sa selectez partitia pentru instalare, totul este gol. Nu imi apar device-urile; nici C:\ nici D:\. Ce se poate face? Am resetat si bios-ul...In bios nu apare HDD-ul.

1 răspuns:
| schmoll a răspuns:

Salut,in bios trebuie setata unitatea principala de boot hdd,asa am patit cu mai multe laptopuri, conteaza si faptul daca instalezi de pe usb sau de pe cdrw, nu cred ca hdd e stricat, dar nu e exclus, daca ai avea sa imprumuti unul pentru un test nu ar fi rauhappybafta