| alex500100 a întrebat:

Am un procesor i5-6402p si vreau sa stiu daca e compatibil cu Placa video ASUS NVIDIA GeForce GTX 1060 Strix Gaming OC si daca placa video e compatibila cu placa de baza h110-dvs R 2.0. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Placa de bază trebuie să suporte placa video. O suportă

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Da procesorul suporta aceasta placa video. si placa de baza suporta.

| CPAElites a răspuns:

Salut
Spune modelul exact al placii de baza ( daca placa de baza a aparut pe '"piata" inaintea procesorului, trebuie facut update la bios si nu poti face update daca placa de baza nu "recunoaste" acel procesor )

Eu zic ca ar trebui sa te ingrijoreze sursa... Daca cumperi/detii o petarda Segotep, InterTech etc. de ~100 lei s-ar putea ca PC-ul sa nu apuce revelionul. Daca crapa sursa, crapa si celelalte componente cum ar fi placa de baza, HDD etc. Cumpara o sursa de calitate cu protectii si certificat 80+..cum ar fi Sirtec, Seasonic etc.