| razzviy a întrebat:

Am un stick de 3.0 de 32..si in port la laptop pentru 3.0 (port plus usb, ambele3.0 ), pe stick se scriu datele cu o viteza de pana in 20 de mb/s si de descarcat de e el cam cu maxim 29-28mb/s... vreo solutie careva?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce solutie? Cumpara-ti alt stick! big grin

| Apollo007 a răspuns:

Viteza maxima de scriere nu o poti depăși. La fel si viteza lui de citire. Poti incerca programul asta: http://www.easersoft.com/product.htm
Extremcopy. Daca copiezi fișiere mici spre exemplu poze degeaba stickul are viteza bună o sa scrie poza cu poza si asta dureaza. Viteza buna o ai cand ai fișiere mari spre exemplu filme. Programul asta nu face minuni ci doar incearca sa scrie la viteza maxima. Mai ajuta si sa ai driverele usb. Sper sa iti fie de folos. Bafta

| RB26DETT a răspuns:

Drp.su, iei versiunea online si cauti driverul pentru portul USB 3.0, nu scrie chiar USB 3.0 in denumirea driverului dar ar trebui sa-ti dai seama, alte drivere sunt pentru placa de sunet, de retea, placa video etc...
Asa daca ai driverul pentru USB 3.0 si tot asa-ti merge inseamna ca de vina este stick-ul! Da, este 3.0 dar sigur este unul d-ala cat mai ieftin laughing am si eu ceva de la Kingston de 16 gb 3.0 si este cam lenes pentru un 3.0