| Iamjesuis a întrebat:

Am o problema cu laptop ul. Mai exact cu viteza cu care se invarte fan ul. De fiecare daca cand il pornesc fan ul incepe treptat sa-si creasca viteza pana ajunge la maxim si ramane asa. M-am uitat sa vad daca am vreun proces suspicios, am si reinstalat driverele dar tot nu merge.
Sa reinstalez windows ul ar fi o solutie?

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Daca nu este nici un proces suspicios, atunci inseamna ca este imbacsit cu praf sau pasta este uzata, oricare dintre cauze ar fi, duce la o randament prost al racirii. Mai degraba este praf prea mult pe cooler sau radiator. Deci trebuie sa il cureti sau sa il duci la un service sau faca asta.