| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Nokia 3, de la Vodafone ( pe cartela ) care de cand l-am luat s-a stricat de 3 ori in mod natural. As vrea zilele astea sa-l duc in mall-ul de unde l-am luat sa ma interesez daca poate sa-l schimbe, devine insuportabil sa se strice din luna in luna si sa stea la reparat cate 2 saptamani. si sunt curios daca pot sa mi-l schimbe cu altul, cu pret asemanator sau platesc diferenta, si daca ar putea de telefoane pana in 700 de lei, cu 4 GB ram, camera foto decenta imi recomandati? M-am uitat la un p9 lite, si chiar pare interesant calitate/pret. Ce parere aveti? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Este bunicel P9-le, tocmai a cumparat o cunostinta modelul?
Si in legatura cu Nokia 3, du-te infipt si hotarat ca vrei altul, altfel o sa mai stai pe acolo cu reparatu?
Succes

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ti-l poate schimba doar daca cei de la service iti dau negatie. Poti face o reclamatie la protectia consumatorului. http://www.anpc.gov.ro/
Si eu mi-am luat Nokia 3. Cand eram la inceputul telefoniei se zicea "Nokia si alte telefoane". Acum sunt de tot rahatul. Cum l-am luat dupa 2-3 saptamani s-a stricat. Astept sa mai treaca cateva luni si-l arunc si-mi iau altul.