| ȘefuLaValută a întrebat:

An nou fericit! Cum adaug subtitrarea la un SERIAL? Adica am deja serialul in local disk big grin si subtitrarea in WinRar.Am BS.Player, dar daca e nevoie descarc alt player video.La filme stiu ca dai play si pe urma dai copy/paste la subtitrare in fisierul filmului.Sau redenumesti subtitrarea cu numele filmului si la final pui.srt dar la seriale cum fac?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Nu e nicio diferenţă între filme şi seriale. Tot fişier video rulat de-un soft e. Duuuh...

Dezarhivezi din Win Rar în folderul serialului şi rulezi player-ul. Atât. Sau dezarhivezi pe desktop, rulezi episodul, iei subtitrarea dezarhivată şi îi dai drumul peste imagine. Cum vrei.

PS. Dar vezi că BS Player îşi găseşte subtitrări singur. Rar trebuie să cauţi.

| ȘefuLaValută explică (pentru Gizăz):

Eu a trebuit sa caut subtitrari, BS nu gasea.Banuiam eu ca trebuie dezarhivate in folder.Thanks!

2 răspunsuri:
| StefanPrintzy a răspuns:

Salut si La multi ani.
Eu folosesc vlv player, deschizi filmu cu vlc.
In Winrar unde ai subtitrarea o copiezi pe ecran desigur ce e in winrar.
Tragi fisierul copiat peste filmul care ruleaza in vlc.
Bafta.