| Alecsandriii a întrebat:

Apple iPhone 6 16Gb, un telefon de-al unui prieten care se confrunta cu o problema... nu ii functioneaza app store-ul... cand il deschide ii apare "Conectare imposibila la App Store" ce trebuie facut?
Dau funda

3 răspunsuri:
| Kinda a răspuns:

Salut probabi le o problema din sistem, daca e nou mergi la garantie, daca nu ai garantie incearca sa dai restart la tot, adica sa stergi toate, un fel de backup nu stiu daca are iphone asa ceva, sau mergi la reparati!

| Alecsandriii explică (pentru Kinda):

Eu i-am zis sa isi dea reset din fabrica adica exact ce ai zis tu reset la tot. doar ca ii e frica ca dupa nu ii mai merge deloc si nu mai poate instala facebookul sau messengeru, whatsapp etc

| Kinda a răspuns (pentru Alecsandriii):

De ce sa nu ii mearga? o sa ii mearga toate doar trebuie instalate din nou, si trebuie sa ai cont cont de clod... cred ca aia e problema ca nu are cont... incercati sa va faceti un cont si la email introduceti emailul de google! nu de yahoo! si confirmatil cu www.gmail.com folosind o adresa de google cu @gmail.com la final