| TotiImiSpunVaru a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un chromebook. As vrea sa il iau fiindca mi se pare micut, ieftin, usor. Da intrebarea cheie, cat de bun e? Pot folosi programe gen c++, office sau VLC? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu, nu si nu.
Chromebook-ul mi se pare o mare tampenie. Daca nu ai internet pe el nu poti sa faci NIMIC. Si daca ai interent, tot ce poti sa faci pe el legat de documente si restul e web-based. Deci nu recomand sa cumperi asa ceva.

| GalatiCalculatoare a răspuns:

Trebuie sa stii ca un Chromebook nu suporta aplicatii windows. Mai multe gasiti intr-un articol aici http://www.blog.comp-service.ro/ce-este-un-chromebook/