| mateielisey a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un gamepad
Se merita sa dau banii p el adica jocurile merg fain sau ma rezum la mouse si tastatura?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| clawditzu a răspuns:

Gamepadu e mai mult pentru fifa si gta...
si nu face prostia sa ati iei wireless
ati recomand asta: http://www.emag.ro/......1610060101

| shadovv a răspuns:

Se merita. Multe jocuri sunt portate prost de pe console pe pc si au probleme in materie de control cu tastatura / mouse. Iti recomand un gamepad de xbox.

| XxXAl3x2014XxX a răspuns:

Pai,depinde ce jocuri iti plac mai mult :Singleplayer sau Multiplayer
Daca preferi mai mult singleplayerele atunci iti recomand cu mare caldura sa iti iei gamepad fiindca este ca si cum ai juca pe o consola.
Daca iti plac multiplayerele atunci iti,recomand sa iei mouse si tastatura speciala pentru gamigamin, deoarece daca tu te joci mai mult shootere atunci iti trebuie un mouse cu dpi cit mai mare sa dai numa cap, tastatura pentru jocuri gen adventure, racing, fighting.etc si bineinteles pentru confort, luminozitate, macro etc.
Daca vrei gamepad cumpara-ti un controler Xbox360 (cel mai bun controler de la Microsoft si cel mai recomandat de gamer,pentru ca nu iti oboseste mana,si raspunde foarte rapid la comenzi, daca e pe fir, la wireless mai pica din semnal)
Iar daca vrei tastatura cauta una de la Razer, iar daca vrei mouse, poti cauta tot de la razer:Razer dathadder, mamba.etc Sau SteelSeries :Sensei, Sensei Raw, Sensei Na'Vi edition raw, Xai, etc.
Daca nu dispui de atitea bani cumpara un Gamepad:Serioux phantom 2500 cheap
Tastatura:Intex Slim Corona
Mouse:Serioux Cruzer 170, A4tech 710Bk. Sper ca ti-am fost de folos si sper sa iti gasesti tastatura, mousu', gamepadul dorit.SUCCES! Funda happy?